خدمات پدیده استخر /

طراحی ساخت اجرا سونا

طراحی، ساخت و اجرای سونا توسط پدیده استخر

 

پدیده استخر در طراحی و اجرای سونا از آخرین روش های نوین و همچنین تجربه موفق چندین ساله خود استفاده می کند. با توجه به نیاز صنعت سونا در کشور به تکنولوژی های بومی واحد تحقیقات و توسعه پدیده استخر چندین طرح متفاوت و کاربردی از جمله:  اتوماسیون استخر، درب سرامیک خور، اسکیمر و ... را برای اولین بار در ایران و حتی جهان ارائه نموده است.

با  حمایت مشتریان خوبمان توانستیم تیم های متخصص و جوان را در پدیده استخر تشکیل دهیم که می توان به شبکه مجریان مجاز آموزش دیده و همچنین واحد فنی و مهندسی پویا اشاره کرد.

پدیده استخر از طراحی تا راه اندازی و نگهداری سونا، دارای تیم متخصص و جوان است که می توان به شبکه مجریان مجاز و آموزش دیده اشاره کرد. با حاصل نوآوری، تخصص و تجربه و اعتماد مشتریان محترم توانسته ایم تا به امروز بیش از 1500 پروژه را طراحی، اجرا و راه اندازی کنیم. تجهیزات سونا در عملکرد صحیح و طول عمر سوناها بسیار موثر هستند. لذا پدیده استخر در پروژه های خود از بالاترین کیفیت و کارایی تجهیزات سونا استفاده می کند.

 

 در این صفحه، ما به چه سوالات شما پاسخ خواهیم داد؟

 

طراحی، ساخت و اجرا سونا به چه صورت انجام می شود؟

یک سونا را چگونه می توان طراحی کرد؟

روش ساخت سونا به چه صورت است؟

هزینه ساخت و طراحی سونا چگونه است؟

آب بندی چه تاثیری در اجرای سونا دارد؟

با چه روش هایی میتوانیم یک سونا را بسازیم؟

آرماتوربندی در طراحی سونا چه کاربردی دارد؟

آیا برای اجرای سونا، نیاز به مجوز دارد؟

پدیده استخر طراحی، ساخت و اجرای هر نوع سونا (سونا خشک، سونا بخار) را انجام میدهد و پروژه های زیادی را در این حوزه به اجرا درآورده است.

 

قبل از اینکه به سوالات و موارد بالا بپردازیم در ابتدا بگوییم که سونا چیست؟

 

انسان ها در حالت کلی می توانند مقدار مشخصی از دما و رطوبت را تحمل کنند. در سونا نیز، به همین صورت است و این ویژگی در سونا به چشم می خورد. زادگاه سونا از کشور فنلاند است.

سونا اتاق کوچکی است که برای بهره گیری از هوای گرم در حالت مرطوب و خشک مورداستفاده قرار میگیرد. سونا به دو دسته سونا خشک و سونا بخار تقسیم می شود. در سونای خشک از هوای گرم و خشک استفاده می شود تا دمای محیط و شدت تعریق بدن افزایش پیدا کند. در واقع تعریق بدن یکی از مکانیزم هایی است که توسط آن سموم و مواد زاید از بدن دفع می شود.
انسان ها در حالت معمول در دماهای زیاد نمیتوانند نفس بکشند و تنفس دچار مشکل می شود.


اما دمای سوناخشک دمای بسیار بالایی دارد و برایمان این سوال پیش می آید که چگونه تنفس انسان ها در سونا دچار مشکل نمیشود یا اینکه می توانند آن دما را تحمل کنند؟

 

به وسیله نمودار سایکرومتریک توجیه این مساله راحت است. هوا در هر دمایی میتواند مقدار مشخصی از رطوبت را در خود نگه دارد و در واقع رطوبت، بخار آبی است که در هوا موجود است.
در محاورات رطوبت آن چیزی که قرار می گیرد، رطوبت نسبی است. رطوبت نسبی هم درصد رطوبت هوا نسبت به 100 درصد است. یعنی رطوبتی که هوا در آن دما میتواند در خود نگه دارد.
آن میزان رطوبتی که هوا می تواند در خود نگهداری کند با دما متغیر است و انسان ها می توانند ترکیب های مختلفی از دما و رطوبت نسبی را تحمل کنند. حالا همین ویژگی در سونای خشک و بخار استفاده می شود. اگر دمای بخار در سونا، از حد خودش بالاتر برود مشکلات متعددی را مانند تورم، تاول، سوختگی پوست و ... برای افراد ایجاد می شود.

 خب در این قسمت در رابطه با اتاق سونا کمی صحبت کنیم:

 

در اتاق های سونا از چوب های نرم، صاف، هموار همانند سرو، صنوبر و ... ساخته می شود. همچنین اتاق های سونا را می توان به صورت سفارشی ساخت و یا این اتاق ها را به صورت پیش ساخته نیز سفارش داد.

 

ابعاد اتاق سونا باید به چه صورت باشد؟


ارتفاع ایده آل برای اتاق های سونا تقریبا 2.13m است. این ارتفاع تضمین کننده توزیع گرمای مناسب در اتاق سونا است و محلی مناسب برای حضورکاربران خواهد بود. همچنین برای اینکه بتوان ارتفاع اتاق سونا را تغییر داد باید ارتفاع پایه ها را تغییر داد.

 

یک سونا را چگونه می توان طراحی کرد؟

 

در سوناهای پیش ساخته، تمام اجزا به صورت یک مجموعه عرضه و ارائه می شود. در طراحی و ساخت سونا صفحات باید عایق کاری شوند و همچنین مجهز به موانع بخار باشند تا از نفوذ رطوبت داخل اتاق سونا، جلوگیری شود. تمامی تجهیزات در طراحی یک سونا، همانند استخرهای پیش ساخته یا جکوزی های پیش ساخته، به صورت آماده عرضه می شوند و این تجهیزات شامل گرمکن ها، تجهیزات کنترل کننده، سکوهای نشستن و ... می توانند باشند که براساس نیاز اساسی پروژه، عرضه خواهند شد. معمولا برای طراحی سونا، تجهیزات و دیگر موارد، در محل پروژه تخمین زده می شوند و به صورت سفارشی ساخته می شوند.


گرمکن یا هیتر، در طراحی و ساخت سونا، چه کاربردی دارد؟!

 

مهم ترین و اصلی ترین بخش سونا، گرمکن یا هیتر سونا است که می توان آن را به عنوان هسته مرکزی سونا تشبیه کرد و دانست. در صورت عدم وجود هیتر، چیزی جز اتاقک سونا برای ما باقی نخواهد ماند.

 

 

پروژه های انجام شده اخیر

مشاهده بیشتر

افتخارات و مدارک فنی پدیده استخر
نظراتـــــــــ

نظراتـــــــــ


سوالات متداول

طراحی، ساخت و اجرا سونا توسط پدیده استخر در کدام شهرها قابل اجرا هستند؟

پدیده استخر، ساخت و اجرای سونا را در شهرهای جنوب کشور را پیاده سازی و اجرا می کند. اجرای سونا و ساخت آن در شهرهای دیگر توسط نیروهای کارشناس و کاربلد پدیده استخر اجرا و پیاده سازی می شود که برای نظارت و دیگر موارد نیز، به محل مربوطه مراجعه میکنند و تمامی موارد را از نزدیک و در محل پروژه بررسی و پیگیری می کنند.

پدیده استخر در طراحی، ساخت و اجرا سونا چه نوع مشاوره ای را خواهد داد؟

پدیده استخر در هنگام نظارت از پروژه های سونا متوجه خواهد شد که چه طول و عرضی برای آن مفید بهتر است و اینکه در رابطه با ظاهر و دیگر موارد سونا نیز مشاوره هایی را خواهد داد. در صورتی که مشتری نظریه ای مبنی برا اجرای سونا را داشته باشد، پدیده استخر تمامی موارد را در نظر خواهد گرفت و تمامی آنها را بررسی خواهد کرد. در صورتی که نظرات و درخواست مشتریان با تجربیات و ایده های پدیده استخر هماهنگ باشد، پیاده سازی خواهد شد ولی در هر صورت و به هر دلیلی نظرات هماهنگ و منسجم نباشد، پدیده استخر بهترین نوع پیاده سازی و اجرا را به مشتریان عزیز ارائه خواهد داد. مشاوره های پدیده استخر در رابطه با طراحی، ساخت و اجرای سونا نیز به محل اجرای سونا اشاره دارد. به مواد و تجهیزاتی که در پیاده سازی سونا دارد نیز اشاره دارد و همچنین در نهایت برای ظاهر و مواد نگهدارنده مربوط به سونا.

پدیده استخر برآورد قیمت طراحی یک سونا را چگونه انجام می دهد؟

برای برآورد قیمت سونا در ابتدا نمی توان قیمت ثابتی را به مشتری اعلام کرد. به این دلیل که از محل پروژه باید حتما بازدید شود و نظارتی بر پروژه داشته باشیم. بعد از نظارت از محل پروژه، پدیده استخر تمامی تجهیزات و متریالی و موادی که قرار است برای ساخت سونا اجرا شود را در نظر خواهد گرفت و براساس آن می تواند قیمتی را برای اجرای سونا تخمین بزند و به مشتریان اعلام کند.

شرکت پدیده استخر در زمینه ساخت سونا چه تجربه و فعالیتهایی دارد؟

پدیده استخر از سال 1387 تا به الان توانسته است بیش از 1500 پروژه سونا و استخر را اجرا و پیاده سازی کند. در رابطه با سونا نیز، پدیده استخر در ابتدا نیازهای مشتری را خواهد پرسید و همچنین در کنار آن،کارشناسان خود را برای نظارت پروژه میفرستد. تجربه های پدیده استخر در اجرا و ساخت سونا باعث شده است که هر روزه پروژه های بیشتری را همراه با کیفیت و کارایی بهتر و بالاتر به مشتریان تحویل دهد.

پدیده استخر چه نوع سوناهایی را برای اجرا، به کارفرمایان معرفی و پیشنهاد می کند؟

پدیده استخر برای مشاوره سونا با توجه به نوع و محل پروژه می تواند بهترین نوع جکوزی را به مشتریان ارائه دهد تا نتیجه کار بسیار باکیفیت و پایدار باشد.

مرکز دانش پدیده استخر

مشاهده بیشتر